
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 40 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Interface | I²C |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Power Dissipation | 440 µW |
| Max Supply Voltage | 3.3 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Channels | 3 |
| Operating Supply Current | 77 mA |
| Number of Inputs | 6 |
| Resolution | 1.25 B |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$3.32112
Ext.Price$3.32112
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.32112 | $3.32112 |
| 10 | $2.84285 | $28.42850 |
| 25 | $2.64695 | $66.17375 |
| 50 | $2.46455 | $123.22750 |
| 100 | $2.29473 | $229.47300 |
| 300 | $2.22614 | $667.84200 |
| 500 | $2.15961 | $1079.80500 |
| 1000 | $2.09957 | $2099.57000 |
